KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11176032
*
nr 1117 6032
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Lars Norrman (1915-1979), Kvinna, 50x114 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juli 2017
kl 20:37:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/6 23:40:26
1
1.500 kr
1/7 11:03:25
2
2.600 kr
2/7 14:57:41
3
2.400 kr
2/7 14:57:41
2
2.600 kr (Budbetjänt)
2/7 14:59:14
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
3 jul
Lars Norrman
SPECIALAUKTION LARS NORRMAN - PROVENIENS KAPTEN BENGTSSON - GALLERI BENGTSSON, STOCKHOLM
Läs mer om Lars Norrman
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinna lars norrman olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1022 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, badar..//
Aktuellt bud: 6.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:53
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
nr 1117 6032
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Lars Norrman (1915-1979), Kvinna, 50x114 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 2.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juli 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/6 23:40:26 | 1 | 1.500 kr |
1/7 11:03:25 | 2 | 2.600 kr |
2/7 14:57:41 | 3 | 2.400 kr |
2/7 14:57:41 | 2 | 2.600 kr (Budbetjänt) |
2/7 14:59:14 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
3 jul
Lars Norrman
SPECIALAUKTION LARS NORRMAN - PROVENIENS KAPTEN BENGTSSON - GALLERI BENGTSSON, STOCKHOLMLäs mer om Lars Norrman
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinna lars norrman olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1022 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, badar..//
Aktuellt bud: 6.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:53